Hosteslik sınavı ve yapılaması gerekenler  
16 Eylül 2020
Ankara Esenboğa Havalimanı’na nasıl gidilir?
22 Eylül 2020
Hepsi

Adana Şakirpaşa Havalimanı

Akdeniz Bölgesi’nin turizm, sanayi ve ekonomi alanında en gelişmiş ili olan Adana, tarihi ve kültürel yapısıyla da öne çıkan bir kenttir. Turizm açısından da Şakirpaşa Havalimanı bölgede önemli bir yer tutmaktadır. Nefis Adana kebabıyla da ünlü olan şehir, konuklarına kendine özgü bir atmosfer sunmaktadır. Bir yandan geleneksel dokusunu koruyan diğer yandan ise modern hayata uyum sağlayan Adana, ismini bu kenti savaşlar sonucu kuran Uranus’un oğullarına verdiği adlardan almaktadır. Uranus, oğullarından biri olan Adanus’un adını şehre verirken, Sarus’un ismini ise günümüzün Seyhan Nehri’ne vermektedir. Zengin tarihi nedeniyle çok sayıda tarihi yapının ve gezilecek yerin bulunduğu Adana’da harika bir tatil geçirmeniz mümkündür.

Turizmde oldukça gelişmiş kentler arasında bulunan Adana’ya ulaşım ağırlıklı olarak havayolu ile sağlanmaktadır. Yakın kent olan Mersin’in de havayolu taşımacılığını sağlayan Adama Şakirpaşa Havalimanı, her gün binlerce yolcuya hizmet vermektedir. Kente ulaşırken ve ayrılırken havaalanı ile şehir merkezi arasındaki ulaşımın farklı alternatifleri bulunmaktadır.

“Şakirpaşa Havalimanı’na nasıl ulaşabilirim?” sorusunu birkaç başlık altında cevaplamamız mümkündür.

Otobüs ile ulaşım

Şakirpaşa Havalimanı’ndan kent merkezindeki bazı ilçelere doğrudan otobüs hattı mevcuttur. Otobüs hatlarının yol güzergahında da çok sayıda semt yer almaktadır. Adana Havalimanı’ndan şehir merkezine hareket eden otobüs hatları 159 no’lu Adana Havalimanı – Seyhan Uygulama Hastanesi arasındaki hat ile 135 no’lu Adana Havalimanı – Balca arasındaki hattır. Kent merkezinden de tek araçla Şakirpaşa Havalimanı’na ulaşmak mümkündür.

Havalimanı servisleri ve taksi ile ulaşım

Otobüs hatları haricinde Şakirpaşa Havalimanı’na havalimanı servisleri ve taksiler de kullanılabilmektedir. Öte yandan kentteki araç kiralama firmalarından araç kiralayarak da ulaşım sorununu çözebilirsiniz. Trafiği karışık ve yoğun olmayan Adana’da havalimanı ulaşımı bu seçeneklerle kolaylıkla halledilebilmektedir. Bu seçenekler arasından birini tercih ederken zamanlamanıza ve bütçenize uygun olanını seçmeniz size maksimum fayda sağlayacaktır.

Adana’ya uçan havayolu şirketleri

Havalimanı ve kent merkezi arasındaki ulaşımın en kolay olduğu şehirler arasında bulunan Adana’da, Şakirpaşa Havalimanı’ndan uçuş sağlayan şirketler ise şöyle: Türk Hava Yolları, Pegasus Airlines, Anadolu Jet, Sun Express, Atlas Global, Qatar Airways, Singapore Airlines ve Alitalia.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir