Pamukkale Turizm, Türkiye’nin referans markası olma yolunda

İstanbul’un en romantik yerlerinizi sizin için derledik
21 Ekim 2020
Sivas’ta gezilecek yerleri sizin için derledik
11 Kasım 2020
Hepsi

Pamukkale Turizm, Türkiye’nin referans markası olma yolunda

Gerek yurtiçi gerekse yurtdışı yolculuklarınızda her türlü ihtiyacınızda yanınızda olan Tatilcity.NET olarak bu bölümde sizlere; Türkiye’de ve dünyada bulunan havalimanları,  uçuşlar, seferler, firmalar, iptaller, fiyatlar, aktarmalar gibi çok geniş bir yelpazede uçuş dünyasında bildiklerinizi ve bilmediklerinizi anlatacağız. Yanı sıra özellikle Türkiye’nin bilinen otobüs firmaları hakkında da detaylı bilgiler vereceğiz. Söz konusu şehirlerarası taşımacılık alanında bu yazımızda Pamukkale Turizm’i ele alacağız.

Pamukkale Turizm’in tarihi Cumhuriyet dönemine uzanmaktadır

Türkiye’nin kayda değer seyahat firmaları arasında olan Pamukkale Turizm’in ortaya çıkışı, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş dönemine kadar uzanmaktadır. Dönemin Denizli Milletvekili Hüseyin Mazlum Bababalım tarafından Mustafa Kemal Atatürk’e sunulan yolcu taşıma firması kurma fikri,  dönemin koşulları nedeniyle hayata geçirilememiştir. Yaklaşık 40 yıllık bir rötarın ardından ancak,  1962 yılında kurulabilen Pamukkale Turizm’in ilk güzergâhları Denizli-İstanbul ve Denizli-Ankara arasına yapılmıştır. Bu yolla şehirlerarası yolcu taşımacılığı sektörüne giriş yapan firma, çok kısa bir sürede büyüme ivmesi yakalamış ve filosuna yeni araçlar eklemiştir. Her geçen gün Türkiye’nin farklı illerine yönelik seyahat hatları belirlemeyip taşıma ağını genişletmiştir.

500 araçlık filosuyla 2016 yılını 13 milyon yolcu taşıdı

Firma, 2016 yılında 100 adet 2+1 Pamukyol otobüs alımı yapmıştır. 2017 yılına da yine filosuna 100 adet otobüs dâhil ederek filosunu gençleştirmekle kalmayıp aynı zamanda zenginleştirmiştir. 10 inç koltuk arkası ekranları, ücretiz internet hizmeti, şube ve tesislerin altyapısı, geniş servis ağı, çok seçenekli ikramı ile araç filosunun tamamında her koltukta priz ekleyen firma, “Seyahat Etmek Özgürlüktür” mottosuyla yolcularına konforlu ve güvenli bir seyahat sunuyor. Söz konusu yüksek donanımı ile Pamukyol ve Teknobüs araçlarından meydana gelen 500 araçlık filosuyla 2016 yılını 13 milyon yolcuyu sevdiklerine kavuşturmuştur.

Öte yandan sektörde deneyimli bölge ve birim müdürleri; şirket kültürünü benimseyen iş ortakları ile A’dan Z’ye tüm destek birimleri oluşturan Pamukkale Turizm, 55 yıllık tecrübesiyle Türkiye’nin önde gelen seyahat firmalarından biri konumundadır. Kurumsal vizyonunu müşteri memnuniyeti ve kaliteli hizmet anlayışıyla bütünleştiren firma, eklediği yeni güzergâhlarla Türkiye’nin ulaşım sektöründe “Referans marka“ olma yolculuğuna devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir