Macera sever gezginler için Hollanda’ya uçuşun sırlarını açıklıyoruz

Ankara Esenboğa Havalimanı’na nasıl gidilir?
22 Eylül 2020
Çin’in otantik atmosferinde kaybolmaya hazır mısınız?
22 Eylül 2020
Hepsi

Macera sever gezginler için Hollanda’ya uçuşun sırlarını açıklıyoruz

Her gezginin hayallerini süsleyen Hollanda’nın başkenti Amsterdam, her yıl yerli ve yabancı birçok turiste ev sahipliği yapar. Son yıllarda özellikle Türkiye’den de birçok vatandaşımız, tatil için Hollanda’yı tercih etmektedir. Bir ticaret şehri olarak kurulan Amsterdam’ın geçmişi 13. yüzyıla kadar uzanmaktadır. Amsterdam, Hollandalılar ilk günlerinde bile, özellikle ticaret ve ekonomik kalkınma yönünde, diğer kültürlerle olan ilişkilerin geliştirilmesinde etkili olmuştur. Bugün ise, Amsterdam açık ve hoşgörülü bir toplum olarak karakterini korumaya devam ediyor.

Özgürlüğün başkenti sizi bekliyor

Özgürlüklerin başkenti konumunda olan Amsterdam, kültürel zenginliği, geniş sosyolojik yapısı ile öne çıkıyor. Avrupa’nın en çok talep gören başkentlerinden biri olan Amsterdam için uçak bileti fiyatları, gideceğin tarih aralığına göre değişkenlik gösterir. Yaz döneminde, yakın tarihe uçak bileti alımlarında ve hafta sonlarında Amsterdam uçuşları, maksimum fiyatlara ulaşmaktadır. Hollanda gezisini ucuza getirmek istiyorsanız, uçak biletini erken rezervasyon kampanyalarıyla almak iyi bir tercih olabilir. Bu da tatil için Amsterdam’ı seçenler ucuz Hollanda tatilinin önünü açacaktır.

İlk ve sonbaharda eğlencenin tadına varın

Öte yandan Hollanda gezinizi, havanın güzel olduğu zaman dilimlerinde yapmak beklentilerinizi fazlasıyla karşılayacaktır. Söz konusu zaman dilimi için en iyi tarihler, ilkbaharın ortası ile sonbaharın ortası olabilir. Hollanda iklimi bu aylarda oldukça davetkar olacaktır. Ayrıca Amsterdam’da sosyalleşmek ve eğlenmek için tercih edilecek en iyi dönemin bu zaman aralığı olduğunu belirtmek de fayda var.

Amsterdam uçağı ile Hollanda’ya ulaşmak üç saat

“Hollanda’ya gitmek için ne yapılır?” diye merak edenler için söyleyelim, elbette ki önce vize almanız gerekiyor. Gri, yeşil, siyah veya kırmızı pasaportunuz yoksa Hollanda Schengen vizesi ile ülkeye giriş yapabilirseniz. Hollanda’ya gitmenin en pratik yolu ise uçak seyahatidir. Birçok havayolu şirketi ile kolaylıkla ulaşabileceğiz Hollanda’ya İstanbul üzerinden uçabilirseniz. Hollanda’ya gitmek için başta THY olmak üzere çeşitli havayolu şirketlerinin düzenlediği kampanyalar kapsamında uygun bilet bulabilirsiniz. İstanbul’dan kalkan Amsterdam uçağı ile Hollanda’ya yaklaşık üç saat 15 dakikada ulaşır. Hollanda vizesi için Schengen Hollanda vizesi almak şarttır. Bu vize için Hollanda Başkonsolosluğundan bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir