İzmir’de kısa bir geziye ne dersiniz?
6 Mart 2020
2020 Cemre Düşme Tarihleri
20 Mart 2020
Hepsi

Karadağ Gezilecek Yerler 

Balkan Yarımadası’nın 700 bin nüfusluk dağlık ve küçük ülkesi Karadağ, Adriyatik Denizi’nin kıyısından yükselerek sizi selamlıyor. Kültürel rotasyonları ve eşsiz doğasıyla Karadağ gezilecek yerler listesinde yer almayı hak ediyor. Birkaç günlük bir geziyle Karadağ’ı gezebilirsiniz. Üstelik Türkiye’den vizesiz bir şekilde gidebilirsiniz.

2006 yılında Sırbistan’dan ayrılarak bağımsızlığını ilan eden Karadağ o tarihten bugüne seyahat rehberi listesinde ilk sıralarda yer alıyor. Karadağ Türkiye’ye yakınlığı nedeniyle birçok gezginin uğrak yeri konumunda. Kotor Körfezi’nin göz kamaştıran manzarası, İşkodra Gölü’nde gerçekleştirebileceğiniz tekne gezileri ve Podgorica’nın bitmek bilmeyen gece hayatı size eşsiz bir gezi deneyimi vadediyor. Ayrıca Budva Old Town’da Orta Çağ’a doğru bir yolculuğa çıkabilirsiniz. Perast gezinizdeyse kendinizi mutlu sonla sona eren bir aşk hikayesinin içerisinde bulacaksınız.

Budva Old Town (Stari Grad)

Türkiye’den turistik olarak en çok tercih edilen Avrupa ülkelerinden biri olan Karadağ, heybetli dağları, eşsiz manzaralarına sahip körfezleri ve Orta Çağ’dan günümüze kalan tarihiyle eski şehirleriyle mutlaka gezilecek yerler arasında yer alıyor. Budva Old Town City Karadağ’ın en gözde turistik mekanları arasında bulunuyor. Adriyatik Denizi’nin kıyısında yer alan Budva Old Town, Orta Çağ’dan kalma eski taş binaları ve yeşil doğasıyla gezginlere sahip sahipliği yapıyor. Kent tarihi yapısının yanı sıra Budva’nın Stari Grad olarak adlandırılan bölgesinin dışında renkli ve hareketli bir şehir yaşamına da sahip. Gece hayatının durmadığı sayısız gece kulübü ve uçsuz bucaksız plajıyla kent ziyaretçilerine keyifli anlar yaşamanın garantisini de veriyor adeta…

Budva Old Town Nasıl Bir Yer?

Karadağ gezilecek yerler listesinde bulunan Budva Old Town’da birçok tarihi değeri içinde barındırıyor. Bu özelliğiyle kent Karadağ gezilecek yerler listesinin ilk durağı niteliğinde…  Budva Old Town içerisinde bulunan restoranları, kafeleri ve bol bol fotoğraf çekebileceğiniz birbirinden güzel noktalarıyla surların dışında yer alan Budva’dan ayrışıyor. Budva Old Town’un Orta Çağ’da yolculuğa çıkmak isteyenler için bire bir. Budva Müzesi ve Budva Kalesi’nin yanı sıra tarihi kilise ve manastırlar Budva Stari Grad içerisinde gezilecek önemli yerler. Şehrin diğer yanındaysa yazlık evler ve kentleşen modern bir dünya var.

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir