Kapı Vizesi ile Gidilebilen Yunan Adaları Nereler?

İzmir’de kısa bir geziye ne dersiniz?
6 Mart 2020
2020 Cemre Düşme Tarihleri
20 Mart 2020
Hepsi

Kapı Vizesi ile Gidilebilen Yunan Adaları Nereler?

Yaz tatili için gidebilecek en iyi rotasyonlardan birini de Yunan Adaları’dır. Bodrum, Kuşadası ve Çeşme’den ortalama yarım saat süren bir yolculukla Yunan Adaları’na ulaşabilirsiniz. Kapıda Vize uygulamasıyla Schengen vizesine ihtiyaç duymadan Yunan Adaları’nı gezebilirsiniz.

Kapıda Vize Nedir?

Yunanistan tarafından Haziran-Ekim ayları arasında belirli adalara giriş sağlamak için uygulanan prosedüre Kapıda Vize deniyor. Kapı Vizesi’ni seyahatinizden en az 3-4 gün öncesinde tercih edeceğiniz acente aracılığıyla alabilirsiniz. Kapı Vizesi Schengen vizesinden farkıdır. Tek giriş hakkınızın olması ve vizenin geçerli adalarda sadece 7 günlük konaklama hakkına sahiplik bu iki vizeyi birbirinden ayırıyor. KKTC giriş-çıkış damgalı bir pasaporta sahipseniz Yunanistan Kapı Vizesi’nin yanı sıra Yunanistan için Schengen vizesine de başvuramazsınız.

Kapı Vizesi Kullanarak Gidebileceğiniz Yunan Adaları:

Kapı Vizesi uygulamasıyla yolculuk yapabileceğiniz Yunan Adaları ise şu şekilde sıralanıyor:

Kos Adası:

Yunan Adaları arasında en çok tercih edilen yerlerden biri olan Kos Adası’na Bodrum’dan feribotla sadece 30 dakikalık bir seyahatle ulaşabilirsiniz. Tekne turlarıyla Plati, Kalimnos, Pserimos gibi yakın adaları da keşfedebileceğiniz bu gezinizde farklı koylarda denizin keyfini çıkarabilirsiniz. Yurt dışı araç kiralama seçeneklerini inceleyip Kos araç kiralama fırsatlarına da bakarak keyifli bir tatil geçirebilirsiniz.

Sakız Adası:

Çeşme’ye feribot yolculuğuyla 45 dakikalık mesafede yer alan Sakız Adası, büyüleyici Yunan köylerini gezebilirsiniz. Ayrıca damla sakızının muhteşem tadıyla buluşan ürünleri tadabilirsiniz. Adayı baştan aşağı dolaşmak için araç kiralama seçeneklerine bakmayı unutmayın.

Samos Adası:

Akdeniz mutfağının eşsiz lezzetlerini sunan Samos Adası Türkiye’ye en yakın Yunan Adaları’ndan biri. El değmemiş plajlara da sahip olan adaya Kuşadası’ndan 20 dakikalık feribot yolculuğuyla ulaşılıyor. Samos araç kiralama opsiyonlarını kullanarak adayı keşfedebilirsiniz.

Midilli Adası:

Uzun yıllar Osmanlı’nın egemenliği altında bulunan Midilli Adası, Yunanistan’ın en büyük üçüncü adası… Osmanlı etkisi mimari yapılara da yansımış. Ayvalık’tan 45 dakikada ulaşabileceğiniz Midilli Adası’nda begonvillerle kaplı evler, taş sokaklar ve şirin köyler gezginleri bekliyor. Midilli araç kiralama seçeneklerini kullanarak keyifli bir rota çizebilirsiniz.

Rodos Adası:

tarihi dokusu, keyfedilmeyi beklenen koylarıyla Rodos Adası, On İki Adalar’ın en büyüğü. Diğer adı Şövalyeler Adası olan Rodos’ta Osmanlı dönemine ait camiler ve yapılar da bulunuyor. Marmaris’e yakın olan Rodas’ta deniz keyfi sürmeye hazır olun.

Meis Adası:

Yunan Adaları arasında en küçüğü olan Meis Adası Kaş’a sadece 2 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Küçük olmasına rağmen bu adada vaktin nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz. Yunan lezzetlerine doyabilir, gün batımına karşı kadeh kaldırabilirsiniz. Ayrıca rengarenk boyanmış evlere karşı bol bol fotoğraf çekebilirsiniz.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir