İstanbul’un en romantik yerlerinizi sizin için derledik

Türkiye’de ucuz tatil destinasyonları
21 Ekim 2020
Bir tatil aktivitesi olarak: Sualtı dalışı
21 Ekim 2020
Hepsi

İstanbul’un en romantik yerlerinizi sizin için derledik

Gerek yurtiçi gerekse yurtdışı yolculuklarınızda her türlü ihtiyacınızda yanınızda olan Tatilcity.NET olarak bu bölümde sizlere; Türkiye’de ve dünyada bulunan havalimanları,  uçuşlar, seferler, firmalar, iptaller, fiyatlar, aktarmalar gibi çok geniş bir yelpazede uçuş dünyasında bildiklerinizi ve bilmediklerinizi anlatacağız. Yanı sıra özellikle Türkiye’de hatta İstanbul’da ucuz tatil yapacağınız, keyifli vakit geçirebileceğiniz yerleri sizin için araştırdık. Bu yazımızda İstanbul’un en romantik rotalarına yer vereceğiz.

Kız Kulesi

Yüzyıllardır dilden dile dolaşan efsanenin kahramanı olan Kız Kulesi, Salacak sahilinde yer alır. Hikayeye göre, kızını korumak isteyen bir babanın inşa ettirdiği Kız Kulesi, ı aşıkların simgesi haline gelmiştir. Sahilden açıldıktan sonra çok ufak bir ada üzerinde bulunan kule, yıllardır aşkını ilan etmek veya romantik zaman geçirmek isteyenlerin bir numaralı adresi olagelmiştir.  Salacak sahilinden belirli aralıklarla kalkan küçük tekneler aracılığıyla da kuleye ulaşabilirsiniz. Kule içinde yer alan restoranda İstanbul Boğazı’na karşı sevgilinize evlenme teklifi edebilirsiniz. Kulenin giriş katındaki açık havada da deniz havasının o müthiş havasında sevdiklerinizle hoş bir akşam geçirebilirsiniz. Öte yandan Kız Kulesi, her yıl yüzlerce aşığın aşkını ölümsüzleştirdiği ve hayatının dönüm noktası konumundadır.

Emirgan Korusu

Betonların arasında trafik ve kaosun egemen olduğu kentte kaçıp soluklanmak isteyen İstanbulluların tercih ettiği yerlerden birisi olan Emirgan Korusu, Emirgan sahilinin hemen yanı başındaki bu cennetten köşe, doğanın tadını doyasıya çıkarmak isteyen aşıklarla dolup taşıyor. Emirgan Korusu’nda rengarenk çiçeklerin arasında el ele yürüyüş yaparken ya da çimlerin üzerinde uzanırken sevgilinize hayatınızın en önemli sorusunu sorabilirsiniz. Emirgan Korusu doğayı ve çiçekleri seven bir sevgiliniz varsa sizin için en ideal yerlerden biri olabilir.

Gülhane Parkı

Nazım Hikmet gibi dünyaca ünlü bir şairin şiirinde yer verdiği tarihi Gülhane Parkı, Osmanlı Devleti’nden günümüze dek tüm güzelliğiyle halka kucak açıyor. Parkın içerisinde bulunan yıllanmış ağaçların gölgesi altında ve kuş cıvıltıları eşliğinde evlenme teklifi edebilirsiniz.

Sapphire Seyir Terası

İstanbul’un Levent semtinde bulunan Sapphire binası şehrin en yüksek binasıdır. 261 metre yükseklikteki bu devasa bina her yıl binlerce turisti ağırlıyor. Binanın teras katında bir adet restoran bulunuyor. Burası unutulmaz İstanbul manzarası eşliğinde romantik bir akşam yemeği yemek için ideal bir yer. Çatı katındaki seyir terasına cüzi bir miktar ödeyerek giriş yapabilirsiniz. İstanbul’un ışıl ışıl manzarası eşliğinde yemeğinizi yerken cebinizden çıkaracağınız tek taş ile sevgilinize unutulmaz bir sürpriz yapabilirsiniz. Evlenme teklifinden sonra sevgilinizle ardınıza aldığınız İstanbul manzarası eşliğinde fotoğraf çektirmeyi de unutmayın.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir