İstanbul’da evlenme teklifi için muhteşem yerler

İstanbul’un en romantik yerlerinizi sizin için derledik
21 Ekim 2020
Sivas’ta gezilecek yerleri sizin için derledik
11 Kasım 2020
Hepsi

İstanbul’da evlenme teklifi için muhteşem yerler

Galata Kulesi

İstanbul’un tarihi yarımadasında yer alan Galata Kulesi, şehrin hemen hemen her noktasından görülebilen bir siluete sahiptir. İstanbul’un simgesel yapılarından yalnızca biri olan Galata Kulesi, küresel bir üne sahiptir. Galata Kulesi’nin bu büyüleyici atmosferinde sevgilinize hoş bir sürpriz yapabilirsiniz. Galata Kulesi’nin terasına çıkarak restoranda şık bir akşam yemeği rezervasyonu yaptırabilirsiniz. Sonra gece her yerin ışıl ışıl göründüğü etkileyici İstanbul manzarası önünde ona aldığınız yüzüğü verebilirsiniz. Terasta manzaraya karşı evlilik teklifine bir seçenek olarak Galata Kulesi’nin girişini de tercih edebilirsiniz. Özellikle son zamanlarda kulenin taştan duvarlarına yansıtılan video ve görseller oldukça ilgi çekiyor. Kule yetkililerinden izin aldıktan sonra kulenin duvarlarına yansıtma yapabilirsiniz. Duvarlara yansıtılması için sevgilinizle birlikte çekildiğiniz fotoğraflardan bir slayt gösterisi yapabilirsiniz.

Adalar

İstanbul’un göz bebeği olan sokaklarında nostaljinin yaşandığı Prens Adaları da sevgililerin en çok tercih ettiği yerlerden biridir. Adaya gelişte vapur yolculuğu yaparken martılara simit atabilirsiniz. Araç girişinin olmadığı Adalar’da bisiklete binebilir ve istediğiniz noktaya gidebilirsiniz. Bisiklet yolculuğunuzun daha da romantik olmasını istiyorsanız iki kişilik bisikletlerden kiralamak iyi bir tercih olabilir. Deniz kenarında dondurma yiyebilirsiniz ve buradaki kafelerde manzaranın keyfini çıkarabilirsiniz. Adada günübirlik vakit geçirmek istemiyorsanız en çok bilinen Aya Nikola Otel’de konaklamak sevgilinizle kaçamak yapabilirsiniz. Arkasına ormanı önüne deniz manzarasını alan bu butik otelde sevgilinizle baş başa kalmak size iyi gelebilir. Kış mevsiminde burada bulunursanız özellikle şömineli bir oda seçmenizi tavsiye ederiz. Eski İstanbul zamanlarının ruhunun hala yaşandığı burada evlilik teklifi etmek için büyük çaplı bir organizasyona gerek duymayacaksınız.

Çamlıca Tepesi

İstanbul’un en yüksek konumunda bulunana Çamlıca Tepesi, sizi kendisine hayran bırakacaktır. Muhteşem bir manzaraya ev sahipliği yapan tepe, her yıl yerli ve yabancı birçok turistin ziyaret ettiği noktalardan biridir. İnsana huzur veren atmosferi, boğaz manzarasını tüm hatlarıyla görülebildiğiniz perspektifi ile Çamlıca Tepesi; uzun ağaçlara, mis gibi çiçek kokularına ve kuş seslerine ev sahipliği yapar. Böylesi bir ortamda sevgilinizle el ele yürüyebilirsiniz. Yürüyüş sırasında boğazı en güzel gören yeri gözünüze kestirip sevgilinize evlenme teklifi edebilirsiniz. Burada teklifi organize etmeden önce hava durumunu dikkate almanızı öneririz. Çamlıca fazlasıyla yüksekte olduğu için bulut ve sisli doğa olaylarından oldukça etkilenmektedir.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir