Bedava konaklama için kullanabileceğiniz yöntemler

Konya’da gezilecek tarihi ve kültürel yerler
11 Kasım 2020
Avrupa yakasının en keyifli kahvaltı mekanları
15 Aralık 2020
Hepsi

Bedava konaklama için kullanabileceğiniz yöntemler

Konaklama ücretlerinin yüksekliğinden yakınıp, yola çıkma planlarınızı sürekli erteliyorsanız, ertelemeyin… Size tatilinizi ucuza getirecek hatta bedava tatil yapmanıza imkan sunacak seçenekler sunuyoruz. Siz de bedava konaklama olanakları sunan bu uygulamaları ve basit konaklama yöntemlerini kullanarak, bütçenizin hatırı sayılır bölümünü cebinizde tutabilirsiniz. Bu şekilde hem güvenli hem de eğlenceli bir tatil deneyimi yaşayabilirsiniz. Birçoğu referans ve üyelik yöntemiyle ilerleyen bu uygulamaları kolaylıkla hayata geçirebilirsiniz. Ön yargılı yaklaşıp sayfayı kaydırmadan önce daha önce bu yöntemleri kullanıp yeni dostlar edinen ve seyahatlerine renk katan insanların hikayelerini okuyabilirsiniz. İşte bedava konaklama için kullanabileceğiniz yöntemlerden bazıları.

Çadır kurmak

Bedava konaklama için çadır kullanmak, kendinize ait bir yeriniz olması açısından faydalı olacaktır. Fakat teknolojinin konfor alanından fazla uzaklaşmak istemeyen biriyseniz, çadırda kalmak sizin için sıkıntılı olabilir. Ayrıca tuvalet ve su ihtiyacınızı giderebileceğiniz, güvenlik sorunu olmayan yerlere çadır kurmak akıllıca olacaktır. Ne de olsa para vermemek için güvenliğinizi ve sağlığınızı tehlikeye atmak istemezsiniz.

Couchsurfing

Türklerin misafirperverliği dünyaca ünlü olabilir ama bunu sadece bizim millete has bir durum gibi düşünmeyin. Bir de uluslararası bir misafirperverlik servisi olan Couchsurfing’e üye olmayı deneyin. Sizin gibi misafirperver ve gezgin dostu kişilerin evlerine konuk olup, konaklama ve temel ihtiyaçlarınızı ücretsiz olarak karşılayabileceğiniz bu site sayesinde yeni insanlarla tanışma fırsatı da yakalayabilirsiniz.

Mind My House

Couchsurfing’de misafir olduğunuz için sizden ev işi, tadilat, bebek bakıcılığı gibi yardım talepleri istenmiyor ama Mind My House uygulamasında durum biraz değişik çünkü bu uygulama aracılığıyla tanışacağınız ev sahipleri, sizden bazı küçük isteklerde bulunabilir. Aklınıza öyle çok büyük şeyler gelmesin. Siz de eğlenceli olabilecek duvar boyama, evcil hayvana bakma veya yemek yapma gibi ufak tefek işler yaparak, konaklamanıza para ödemekten kurtulabilirsiniz.

Homeexchange

Homeless bir gezgin değilseniz ve evinizi paylaşmak zorunda olduğunuz başka birileri yoksa Homeexchange uygulaması sizin için hayat kurtarıcı olabilir. Yapmanız gereken tek şey, gideceğiniz rotadan sizin olduğunuz şehre gelmek isteyen bir ev sahibi bulmak. Böylece evlerinizin anahtarlarını değiştirerek, yine ev konforunda ve ücretsiz konaklama olanağı yaratabilirsiniz. Uygulamaya üye olarak ev alternatiflerinize göz atmanız da mümkündür.

Kendinizi evinizdeki kadar rahat hissedeceğiniz bir konaklama deneyimi için dudak uçuklatan ödemeler yapmanıza gerek yok. Hem yeni insanlar hem de yeni kültürler tanıyabileceğiniz bu yöntemler sayesinde arkadaşlarınıza anlatacak birbirinden keyifli ve maceralı hikayeleriniz olabilir. Korkularınızı, titizlik takıntınızı ve ruhunuzu karartan düşünceleri bir kenara bırakın ve rotanızdaki en uygun evi araştırmaya başlayın. Yeni yollar ve maceralar sizi bekliyor olacak.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir