Avrupa Yakası’nın en iyi kahvaltı mekanlarını sizin için araştırdık

İstanbul’un en romantik yerlerinizi sizin için derledik
21 Ekim 2020
Sivas’ta gezilecek yerleri sizin için derledik
11 Kasım 2020
Hepsi

Avrupa Yakası’nın en iyi kahvaltı mekanlarını sizin için araştırdık

Herkes için, kalabalık sofralarda bolca sohbetler eşliğinde yapılan ve sadece kuş sütü eksik kahvaltılar, özellikle hafta sonlarının en çok tercih edilen öğünüdür. Sucuklu yumurtalı, peynirli zeytinli, envai çeşit hamur işli, kısaca tatlısı da tuzlusu da bol kahvaltılarının keyfi başkadır. Granolalı, ‘smoothie bowl’lu yani meyveli kahvaltı kaselerinden meydana gelen kahvaltılar da gün geçtikçe popüler hale geliyor. Biz de sizler için İstanbul’da hem yeni trend hem de klasik kahvaltı mekanlarını sizler için derledik.

Beşiktaş – Akaretler – Nişantaşı

Bikahvaltı

Hafta sonu yapılan uzun kahvaltı sohbetlerinden vazgeçemeyenlerdenseniz Bikahvaltı tam siz göre. İster serpe kahvaltı söyleyip masanızı uçtan uca donatın isterseniz de kahvaltı tabağı söyleyip kahvaltınızı kimseyle paylaşmayın. Ancak tercihiniz ne olursa olsun sofranızda taze kızartılmış çıtır çıtır bir pişi mutlaka olsun. İki kişilik kahvaltı için ortalama 45-50 TL ödeyebilirsiniz.

Pişi

Adından da anlaşılacağı üzere burada kahvaltının yıldızı elbette pişidir. En büyük ilgiliyi çikolatalı olanı görse de Pişi’de peynirliden sucukluya, kıymalıdan patatesliye gibi birçok pişi seçeceğiniz var. Kalabalık bir grup ile giderseniz ortaya karışık pişi tabağı söyleyin derim böylece azar azar hepsinin tadına bakma şansınız olur. Bence Pişi’de kahvaltının yıldızlarından biri de kesinlikle menüdeki kahvaltı bir seçeceğinin içinde de yer alan acukasıdır. İki kişilik kahvaltı için ortalama 80 TL ödeyebilirsiniz.

Çakmak Kahvaltı Salonu

Çakmak Kahvaltı Salonu’nda benim favorim kavurmalı yumurta olsa da siz kahvaltıda o kadar ağır yiyemem diyenlerdeniz kendinize beyaz peynirli güzel bir menemen de söyleyebilirsiniz. Hafta sonu kahvaltılarının olmazsa olmazı bal-kaymak ve sıcacık pişiyle enfes bir ikili olan tulum peynirine de masanızda mutlaka yer verin derim. İki kişilik kahvaltı için ortalama 50 ₺ ödeyebilirsiniz.

Zeytindalı

Annenizin evindeymişsiniz hissine kapılacağınız Zeytindalı’nda çeşit çeşit hazırlanan pişi ve gözlemelerinin lezzeti diller destan. Özellikle kavurmalı gözleme Zeytindalı’nın favorilerinden. Salaş bir mekanda keyifli ve lezzetli bir kahvaltı etmek isterseniz Zeytindalı, enfes hamur işleri, tazecik kahvaltılıkları ve tadına doyamayacağınız soslu sosisi ile sizi bekliyor. İki kişilik kahvaltı için ortalama 60 TL ödeyebilirsiniz.

Reçel Türevleri

İsmiye müsemma, burada kahvaltının favorisi küçük kavanozlarda servis ettikleri tadı damağınızda kalacak reçeller. Nar ve şeftali en sevilen reçel çeşitlerinden. Kahvaltı ritüelleri arasında tuzsuz peynir üzeri ev yapımı reçel yemek olanlardansanız Reçel Türevleri’nin güzel tam size göre. İki kişilik kahvaltı için ortalama 60 TL ödeyebilirsiniz.

Otlangaç Kahvaltı

Otlangaç, çeşidi bol serpme kahvaltısı, menemeni, pankekleri ve pişisi ile keyifli ve lezzetli bir kahvaltı sunuyor. Otlangaç’a hafta içi uğradıysanız ve kahvaltı etmek için çok vaktiniz yoksa da kahvaltı tabağı veya taze pişirdikleri omletleri imdadınıza koşacaktır. Yok ben hamur işinden şaşmam diyenlerdeniz de çıtır çıtır gözlemelerinden sipariş verebilirsiniz. İki kişilik kahvaltı için ortalama 50 TL ödeyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir