Anadolu Yakası’ndaki muhteşem kahvaltı mekanlarını sizler için derledik

İstanbul’un en romantik yerlerinizi sizin için derledik
21 Ekim 2020
Sivas’ta gezilecek yerleri sizin için derledik
11 Kasım 2020
Hepsi

Anadolu Yakası’ndaki muhteşem kahvaltı mekanlarını sizler için derledik

Moda-Koşuyolu-Ataşehir

Anadolu Yakası’nda son yılların en popüler semtlerinin arasında ilk sıralarda yer alıyor Moda. Keyifli ve nostaljik bir semt olmasının yanı sıra açılan kafe ve restoranları ile müdavimlerine onlarca seçenek sunuyor.

Zapata Bakery

Kahvaltıda farklı lezzetler denemek isteyenler için rotanız Moda’daki Zapata Bakery olmalıdır. Kahvaltı menüsünde haşhaş ezmeli ve parmesanlı pişi gibi farklı lezzetlere yer veren Zapata Bakery’nin oldukça modern ve son derece lezzetli bir kahvaltı menüsü olduğunu söylemekte fayda var. İki kişilik kahvaltı için ortalama 100  TL ödeyebilirsiniz.

Munis Moda

Tatlısıyla tuzlusuyla yemelere doyamayacağınız bir kahvaltıyı Moda’nın en şirin kafelerinden birinde etmek istiyorsanız adresiniz Munis Moda olmalı derim. Siirt’in meşhur çiçek balından, Ezine’nin enfes beyaz peynirine, kendi yaptıkları fıstık ezmesinden acukaya birçok farklı çeşit sunan Munis Moda’ya mutlaka bir şans verin derim. İki kişilik kahvaltı için ortalama 90 TL ödeyebilirsiniz.

Naan Bakeshop

Naan Bakeshop denilince Modalıların aklına ilk olarak kendi yaptıkları enfes ekşi mayalı ekmekler geliyor. Yolunuz Moda’ya düştüğünde Naan Bakeshop’a uğramak isterseniz mekanın en çok sipariş verilen kahvaltılığının Croque Naan olduğu da aklınızda olsun derim. İki kişilik kahvaltı için ortalama 70 TL ödeyebilirsiniz.

Süt Yumurta Reçel

Süt Yumurta Reçel’i diğer yerlerden farklı kılan özelliklerden biri kahvaltıları ülkelere göre gruplandırmış olması. İster kruvasanlı reçelli Fransız kahvaltısı edin ister çırpılmış yumurtalı, yulaf ezmeli Amerikan Kahvaltısı karar sizin. Yok ben bizim klasik usül kahvaltıdan vazgeçemem derseniz de bol peynirli zeytinli Trakya ya da Akdeniz kahvaltı seçeneklerinden birini deneyebilirsiniz. İki kişilik kahvaltı için ortalama 70 TL ödeyebilirsiniz.

Munchies

Munchies’in spesiyali kocaman bir tahta üzerinde gelen tatlı ve tuzlu eşlikçilerle tatlandırılmış enfes pankekler. İçi pamuk gibi pofidik pankeklerinizi ister peynir, domates, jambon gibi tuzlularla tatlandırın isterseniz de fındık kreması, fıstık ezmesi gibi sürülebilir tatlılarla seçim sizin. Ya da en güzeli sırasıyla bir tatlı bir tuzlu yapın her şeyin tadına bakmış olun. İki kişilik kahvaltı için ortalama 80 TL ödeyebilirsiniz.

Küff Yeldeğirmeni

Birçok farklı kahvaltı seçeceği sunan Küff’te benim favorim kavut, ballı susamlı tahin, halhalı zeytin, gövermiş tulum gibi yöresel ürünlerin çoğunlukta olduğu ‘Müstesna Kahvaltı’ olsa da sizin de damak zevkinize göre olan seçeneklerden biri ile güne mükellef bir başlangıç yapabilirsiniz. İki kişilik kahvaltı için ortalama 60 TL ödeyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir