Otobüs bileti alırken nelere dikkat edilmeli

Zengin mutfağı ve eşsiz yapıları ile Adana sizi çağırıyor
6 Mart 2020
Petra hakkında bilinmeyenler
6 Mart 2020
Hepsi

Otobüs bileti alırken nelere dikkat edilmeli

Otobüs bileti almak ne kadar zor olabilir ki diye sorabilirsiniz. Her ne kadar kolay bir iş gibi görünse de otobüs bileti alırken dikkat edeceğiniz bazı püf noktalarının olduğunu söylemeliyiz.  Bu püf noktaları sayesinde hem söz konusu seyahatte hem de gelecek seyahatlerinizde rahat, konforlu ve ekonomik bir yolculuk yapabilirsiniz. Keyifli bir seyahat deneyimi için siz de bu püf noktalarına dikkate almalısınız.

Ekonomik fiyatların takipçisi olun

Otobüs bileti alırken en çok canınızı sıkan konulardan biri fiyat olacaktır. Biraz araştırma yaparak hem yolculuğunuzun kalitesinden ödün vermeyebilir hem de daha uygun fiyata keyifli bir yolculuk yapabilirsiniz.

Rahatlıktan ödün vermeyin

Otobüsle yapılan özellikle uzun yolculukların, otobüsün modelinden ve koltuklar arasındaki dar alandan kaynaklı kabusa dönüşme ihtimali oldukça yüksektir. Bu durum, vücudunuzun uzun süre boyunca rahat hareket edememesine ve bitkin hissetmesine neden olur. Her ne kadar kolay ve basit bir iş gibi görünse de otobüs bileti alırken dikkat edeceğiniz bazı püf noktaları seyahatinizi daha konforlu hale getirebilir.

Seyahat süresiyle zamandan tasarruf edin

Bir tatile çıkmadan önce elbette, kafanızda bir tatil programı ve gideceğiniz yer için aklınızda belirli bir seyahat süresi vardır. Fakat çoğu zaman yaptığımız plan dahilinde aklınızdaki bu zamanın çok da fazla bir değişiklik göstermeyeceğini düşünürüz. Seyahat boyunca beklenmedik olayların gelişebileceğini öngörmek, düşündüğünüz sürelere dikkat etmek, muhtemel zaman kayıplarını göz önünde bulundurmak doğru bir davranış olacaktır.

Seyahat ettikçe kazandıran kampanyaları kaçırmayın

Özellikle sık sık seyahat edenlerin çok iyi bildiği başka bir avantaj ise; her bilet alındığında farklı miktarlarda puanlar kazandıran kampanyalardır. Bu kampanyaları kaçırmamak kayda değer önem taşımaktadır. Seyahatlerinizi bu gibi kampanyalar sayesinde yaptığınızda gelecek yolculuklarınızda indirim kazanabilirsiniz. Hatta hiçbir para ödemeden seyahat edebilirsiniz.

İnternetten bilet alırken güvenli olanı seçin

İnternetten aldığınız biletlerde dikkat etmeniz gereken en önemli nokta güvenli ödemedir. Atlanmayacak kadar önem taşıyan güvenli ödeme seçeneği, kredi kartınızın herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmasının önüne geçecektir. Güvenlik konusunda tüm önlemleri alan ve otobüs bileti alımlarında 3D secure güvenli ödeme seçeneği sunan otobüs firmalarını tercih edin. Bu sayede yolculuklarınızı güven içinde online alışveriş yaparak, kötü süprizleri engellersiniz.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir